Biz Sizi Arayalım

0 312 268 00 55 05531790671

Yangın Söndürme Tüpü

Günümüz koşullarında birçok yerde yangın söndürme tüpleri kullanılmaktadır. Bulundurulması da zorunludur. Sizin bulunduğunuz yerde eğer yangın tüpü yoksa mutlaka kısa süre içerisinde temin etmelisiniz. Elektrik kaçakları sonucu çıkan yangınlar, kağıt, LPG, akaryakıt yangınları, mutfaklarda meydana gelen yangınlar, insan hatası sonucu meydana gelen yangınlar en sık rastlanan yangın çeşitleri arasında yer almaktadır. En sık kullanılan yangın tüpleri köpük, su ve toz şeklinde olanlardır. Hepsinin kullanım amacı aynı olmasına karşın kullanım alanları farklılıklar gösterebilmektedir. Ankara yangın söndürme tüpü sizin için uygun olan yangın tüpünü önerecektir.

halokarbon11

HCFC yangın söndürme tüpü, Köpüklü(FOAM) yangın söndürme tüpleri, kuru kimyevi tozlu tüpler, dış kısımları özel olarak imal edilmekte ve elektrostatik toz boyalı olmaktadır. Yangın tüplerinin sıkıntısız olarak çalışmasını sağlayan CE belgesi bulunmaktadır. Tüpler içerisinde filtreli manometre kullanımı sağlanmaktadır. Yangın dolaplarında durması gerektiğinden askı tertibatları bulunmaktadır. Yangınların sınıf olarak ayrımı yapılması gerekirse de;

  • A sınıfı yangınlar; katı maddelerden dolayı çıkan yangın çeşitleridir. Yanıcı ya da soğutucu maddenin uzaklaştırılması sağlanmaktadır (pamuk, tahta vs.).
  • B sınıfı yangınlar; yanabilecek olan sıvılar bu gruba girmektedir (yağ, yağlı boya, benzin vs.).
  • C sınıfı yangınlar; Uçucu gazlar bu sınıfa girmektedir. Halon ve kuru kimyevi toz ile söndürülme sağlanabilmektedir. Elektronik cihazların söndürülmesi içinde bu sınıf için uygun olan tüpler kullanılmaktadır (LPG, metan).
  • D sınıfı yangınlar; hafif olan metal yangınları bu sınıftadır (sodyum, potasyum).