Biz Sizi Arayalım

0 312 268 00 55 05531790671

Temelli Yangın Söndürme

Temelli Yangın Söndürme

                Yangınların ne zaman ne sebeple çıkacağı belli olmamaktadır. Elektrik kontağı ya da insan hatası en çok yangınların çıkmasına neden olmaktadır. Yangın tüpleri çok küçük yangınların sönmesi için çok iyi bir yöntem olabilir ancak büyük yangınların söndürülmesi için çok uygun bir yöntem değildir. Artık yasalar gereği her yerde otomatik yangın söndürme sistemlerinin olması gerekmektedir. Yangınların çıkması insanların ölmelerine neden olduğundan güvenlik önlemlerinin en iyi şekilde alınması için çalışmalara başlanmıştır. Zorunluluğun olması da iş yerlerinde ve evlerinde sistemlerin yapılmasını büyük oranda arttırmaktadır.

temelli_yangin_sondurme

temelli yangın söndürme

Temelli yangın söndürme ekibi olarak en çok yapılan sistemleri anlatmamız gerekirse;

  • Davlumbaz yangın söndürme; otellerde, fabrikalarda, restoranlarda sıklıkla kullanılmaktadır ve halen kullanmayan yerler vardır. Mutfakların yeteri kadar temizlenmemiş olması, boruların içlerinde biriken yağların olması yangınların başlaması için yeterlidir. İnsanların hatalarından kaynaklanan nedenlerden dolayı da yangınlar kaçınılmaz olmaktadır. Yangın esnasında davlumbazlar içlerinde bulunan püskürtme sistemi ile yangın başladığında anında devreye girmekte ve yangının söndürülmesi sağlanmaktadır.
  • Sprink yangın söndürme sistemleri; yangın başladığı an devreye girmekte ve su püskürtme özelliği ile yangının söndürülmesi sağlanmaktadır. İş yerlerinde ve evlerde kullanılmaktadır. Eski binalara bakıldığında bu sistem olmadığından yangınlar engellenememektedir. Ancak günümüzde zorunlu olması insanların da bu sistemi yaptırmalarını sağlamaktadır.
  • Yangın algılama sistemleri; yangının başladığı an alev, duman ve ısı özellikleri ile uyarı vermekte ve bu şekilde alarm devreye girmektedir. Bu şekilde hangi yer olursa olsun alanda olan herkesin dışarı çıkarılması sağlanmaktadır.

Temelli yangın söndürme ekibi olarak tüm bu sistemleri ve daha fazla işleri yapmaktayız. Her yer için özel sistemler yapmaktayız. Tüm bu sistemlerin yapımında kullanılan tüm cihazlar özel olarak seçilmekte ve kalite açısından kontrolü sağlanarak sizlere sunulmaktadır. Sizlerin de özel istedikleri varsa ve bu bulunduğunuz ortam için yapılabilecek uygunluktaysa yapılabilmektedir. Ancak yapılamayacaksa size gerekli bilgiler verilmektedir. Cihazların artı ve eksileri tartışılmaktadır. Her şeyin sizin istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız öncelikle bizimle görüşmelisiniz. Daha sonra başka firmalarla da görüşseniz yeteri kadar sağlıklı bilgiler alamayacağınızı göreceksiniz. İşimiz ve ekibimiz olarak en iyi hizmeti vereceğimizden emin olabilirsiniz.