Biz Sizi Arayalım

0 312 268 00 55 05531790671

Halon Yangın Söndürme

Halon Yangın Söndürme

halon_yangin_sondurme

halonlu yangın söndürme

Günümüzde birçok sebepten dolayı yangınların çıktığı gözlenmiştir. Her alan için kullanılan sistemler ve yangın tüpleri vardır. Ancak elektronik cihazların bulunduğu yerlerde kullanılan yangın söndürme halokarbon gazlı ile yapılmaktadır. En sık yangınların çıkmasına neden elektronik aletlerdir. Kablolardan, bağlantılarından, elektrik nedeni gibi başka sebeplerden yangınlar başlamaktadır. Sizlere halon yangın söndürme konusunda yardımcı olabilmekteyiz. Genel olarak kullanım alanlarına bakıldığında UPS, yüksek gerilim panolar, trafolar, bilgisayar olan tüm ortamlar, bilgi işlem odaları gibi elektronik aletlerin olduğu her yeri kapsamaktadır. Bu sistem çok etkili olduğundan çoğu yerde kullanılmaya başlanmıştır ve ünden güne talep sayısı da fazlalaşmıştır. Hiç bir şekilde elektrik iletkenliği bulunmamaktadır. Söndürmenin yapıldığı sırada ortam içerisinde atık ve kir bırakmaması da tercih edilme oranını daha da fazlalaşmaktadır. A-B-C sınıfı oluşabilecek tüm yerlerde kullanımı sağlanmaktadır.

Halon yangın söndürme özelliği en yüksek olan cihazlar arasında yer almaktadır. Yüksek derecede soğutucu özelliğine sahiptir. Boşaltım yapılan ortamlar içerisinde kimyasal reaksiyon yanmanın zincirini kırarak yangının en kısa süre içerisinde söndürülmesini sağlamaktadır. Farklı kilogramlarda üretimi yapılmakta genellikle 1-2-4-6 ve 12 kg ‘lar tercih edilmektedir. Elektronik cihazların değerlerinin yüksek olması en iyi şekilde korunmasının sağlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle de halokarbon gazının kullanılması önemli bir detaydır.

Halon yangın söndürme konusunda sizlere en iyi şekilde yardımcı olarak elektronik cihazlarınızın korunmasını sağlamaktayız. Sizler elektronik cihazlarınızı korumak istersiniz ancak kendi yöntemlerinizle koruyamazsınız. Yangın tüpü kullanmak istersiniz ancak çok yararlı olmayacaktır. Bu nedenle de elektronik cihazlarınızı korumak için halokarbon gazlı cihazların takılması için bizimle görüşmelisiniz. Sizlere kaliteli bir işçilik sergilemekteyiz. Gerekli eğitimler verilmekte ve yapılmaması gerekenler konusunda da uyarılar verilmektedir. En uygun fiyatlar dahilinde sizlere kaliteli bir hizmet vererek cihazların güvenli bir kullanımı sağlamaktayız. Alacağınız cihazlar garanti kapsamında olduğundan uzun yıllar da kullanım sağlayabilmektesiniz. Bakım, onarım zamanları geldiğinde gerekli işlemler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgisayar odalarının tüm güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Veri kayıplarının yaşanmaması için dikkatli davranmanızda fayda vardır. Bu şekilde de güvenlik önlemleri en üst seviyede tutulmalıdır.