Biz Sizi Arayalım

0 312 268 00 55 0 312 268 00 54

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz Söndürme Sistemi

Davlumbaz söndürme sistemi konusunda sizlere profesyonel bir hizmet vererek çıkabilecek çok büyük yangınların engellenmesini sağlamaktadır. Bu yangın söndürme sistemi çoğunlukla mutfaklarda kullanılmaktadır ve mutfaklarda meydana gelen yangınlar çok çabuk büyümekte ve söndürülmesi de en zor yangınlar arasında yer almaktadır. Fabrikalar, AVM restoranları, hastaneler, oteller gibi büyük işletmeler çok fazla kişiye yemek hizmeti verdiğinden gerekli özen gösterilmediğinde yangınların çıkması nedeniyle büyük kayıplara neden olabilmektedir. Davlumbaz yangın söndürme sistemleri büyük işletmelerde mutlaka olmalıdır. Bu yerlerde yangının çıkma nedenleri şunlardır;

  • Davlumbaz bakımlarının yapılmaması ya da herhangi bir sebeple de olsa aksatılması
  • Pişirme kısımlarında bir anda çıkan yangınlar
  • Pişirmede kullanılan cihazların eski olması ya da arızalanmasından dolayı çıkan yangınlar
  • İnsanların yeteri kadar dikkatli davranmaması
  • Yağların bir şekilde davlumbazlara sıçraması ve zamanlar kalıcı olması ile meydana gelen yangınlar
  • Baca içlerinde de biriken yağların temizliklerinin yapılmaması

Gibi daha birçok sebep sayılabilmektedir. Genel olarak bakıldığında ise her şeyin başı temizlikten ve bakımdan geçmektedir. Hangi pişirme yöntemi olursa olsun tüm cihazların kontrolünün yapılması gerekmektedir. Davlumbaz bir kez olsun devreye girmişse yangın söndürüldüğünde firma ile iletişime geçmelisiniz. Gerekli onarımların yapılması gerekmektedir.

ankara-davlumbaz-döndürme-sistemleri-2

davlumbaz söndürme sistemleri

                Davlumbaz söndürme sistemi yapılırken dikkatli olarak montelenmesinin yapılması gerekmektedir. Sistemin çalışmaması büyük sorunlara neden olacaktır. Ekip olarak gelip kurulumunu yapmaktayız. Sizlere gerekli eğitimleri vermekteyiz. Yapmanız ve yapmamanız gerekenler konusunda da detaylı bilgi vermekteyiz. Sizlerin sormak istedikleri varsa da detaylı bilgi verebilmekteyiz. Davlumbaz yangın söndürme sistemi yangın başlar başlamaz devreye girerek yangını söndürmektedir. Mutfaklarda bir anda yangın çıkacağından kontrol altına alınabilmesi ancak bu sistem ile gerçekleştirilmektedir. Bakım zamanı geldiğinde de bakımlarını yaptırırsanız uzun yıllar bu sistemi kullanabilirsiniz. İş yeri sahiplerinin bu sistemi günümüz koşularında yaptırması zorunlu hale gelmiştir. Yaptırmayan kurumlar için de cezai işlem uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle de hem kendi hem de çalışanlarınız ve oraya gelen tüm kişilerin can ve mal güvenliğini korumalısınız. Yangınlara karşı siz gerekli önlemlerinizi aldığınızda kayıpları en aza indirgemiş olacaksınız. Sistemin fiyatı konusunda da iletişime geçmelisiniz. Bütçenizi sarsmayacak ve en uygun fiyatların sunulacağını da bilmelisiniz.